Ana içeriğe atla

Biwebal.com - Yeni Nesil Freelancerlar

Yeni nesil freelancer topluluğu biwebal.com artık yayında. sizde web sitenizi yaptırmak için girebilir ucuz web sitesi ve kaliteli web sitesi yaptırabilirsiniz.

Biwebal Hakkında2010 yılında web tasarım dünyasına adımını atmış olan Biwebal ekibimiz özgün ve yaratıcı çözüm fırsatları ile sektör alanında yerini alır. 3 yıldır üretmiş olduğumuz tasarım projeleri sayesinde tecrübe sahibiyiz. Oluşumumuz güncel son teknolojik olanakları aktif bir şekilde takip ederek çeşitli taleplerinize cevap veren tercih durağınız haline gelir. Aldığı projeler üzerinde hassas bir şekilde çalışan Biwebal ekip arkadaşları e-ticaret ve kurumsal platformların sahip olduğu tüm avantajları dikkate alarak web site tasarımlarını şekillendirir.
HİZMETLERİWeb site tasarımıAdwords ReklamcılıkSeoKurumsal Web SitesiE-Ticaret SitesiKişisel Web Sitesibiwebal.com sayesinde yukardaki hizmetlerden faydalanabilir sitenizi 299'TL den başlayan fiyatlarla yaptırabilirsiniz. kısa süreliğine fiyatlarımız indirimde olacaktır.…

Php İle Base64 Encode ve Decode

bir önceki konumda php ile şifreleme methodlarını anlatmıştım. yine bu konuya ek olarak tercih edilen şifreleme türlerinden biri olan base64 şifreleme tekniğini anlatmaya çalışıcam öncelikle base64 tekniği 8 bitlik bir veriyi 64 bitlik veriye çevirir. ve kodları gizlemenizi sağlar örneğin bir script yazıyorsunuz ve php kodlarınızın çalınmasını istemiyorsanız bu tekniği kullanabilirsiniz. ama genelde İoncube tarzı şifreleme kullanırlar gerçi onlar bile kırılabiliyor artık çünkü çok defa şahit olduğum bir konuydu.

Güvenlik açısından pek iyi değil, nedeni ise php'nin hem encode versiyonunun bulunması hemde decoder versiyonunun bulunması bunu tehlikeli yapmış yani php de base64 kullanmayı bilen kişi scriptinizdeki kodları çalabilir. o yüzden ioncube son versiyonlarından biriyle şifrelemenizi öneririm.
bazen bu yeterli bile olmayabiliyor çünkü piyasanın dayıları var bunların eline geçtiği zaman kırabilirler. yani herkesin kırabilecegi bir şifreleme türü değildir.

Bu teknikte diğer şifreleme teknikleri gibi çok basittir. bir önceki konumda gösterdiğim teknikler genelde üyelerin şifrelerini encode etmek için kullanılırken base64 encode ile php kodlarınızı şifreleyebilirsiniz. şimdi işin yapılış kısmına geçelim tahmin ettiğiniz gibi az çok base64_encode();
ile şifreliyoruz base64_decode(); ile de şifrelediğimiz kodlarımızı tekrar aynı haline dönderiyoruz. bir örnekle bunları açıklayalım..

<?php
// kodlarımız buraya
$sifrelenecek_kod = "<h1>emre</h1>";
// base64_encode şifreleyelim.
echo base64_encode($sifrelenecek_kod);
?>
Aynı teknikle'de yine base64_encode yazan yere base64_decode yazarak kodunuzu çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz. şimdi sizinle base64 şifreleyici ve çözücü yapalım. iki kısımdan oluşuyor encoder.php ve decoder.php buyrun.

Encoder.php

<?php
if(isset($_POST['form1'])){
$encode = base64_encode(@$_POST["kodlar"]);
echo '
<form action="" method="POST">
<textarea cols="50" rows="10" name="kodlar" placeholder="şifrelenecek kodlar buraya...">'.$encode.'</textarea></br></br>
<button type="submit" name="form1">Encode</button>
</form>
'; }
else{
echo '
<form action="" method="POST">
<textarea cols="50" rows="10" name="kodlar" placeholder="şifrelenecek kodlar buraya..."></textarea></br></br>
<button type="submit" name="form1">Encode</button>
</form>
';
echo '
<form action="decoder.php" method="POST">
<textarea cols="50" rows="10" name="kodlar1" placeholder="çözülecek kodlar buraya..."></textarea></br></br>
<button type="submit">Decode</button>
</form>'; }
?>

Decoder.php

 <?php
$decode = base64_decode(@$_POST["kodlar1"]);
echo '
<form action="" method="POST">
<textarea cols="50" rows="10" name="kodlar" placeholder="çözülecek kodlar buraya...">'.$decode.'</textarea></br></br>
<button type="submit" name="form1">Decode</button>
</form>
';
?>
bu da görünümünden bir kare ;

php ile base64 encode

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce Altyazılı Film ve Dizi İzleme Siteleri

Bu yazımda sizlere ingilizce altyazılı dizi siteleri ya da ingilizce altyazı film sitelerini'nin listesini vericem ingilizcenizi geliştirmek için en iyi yollardan biri şüphesiz ki film izlemektir. bir süre sonra olayları küçükten anlamaya başlarsınız. kendinizi geliştirirsiniz ki buna şahit oldum kendimden biliyorum... lafı uzatmadan bulduğum ingilizce altyazı dizi film izleme sitelerini vereyim.
1 - ) Voscreen bunu zaten bir önceki yazım olan ingilizce nasıl geliştirilir ? adlı makalemde vermiştim. ama bu listede olmasını istedim çok yarayışlı bir sitedir. filmlerden veya dizilerden sizlere kesitler sunarak tahmin etminizi bilmenizi sağlar. deneyip öğrenmek için siteye giriş yapabilirsiniz. 2 - )  Ororo.tv Gerçekten google'da baktıgınız zaman en iyi sonuç Ororo.tv'den öğrenmekten geçiyor filmlerin çoğunu ingilizce altyazılı izleyebileceğiniz bir site ve zaten slogan'ıda Tv programlarını ve filmleri izleyerek ingilizce öğrenin. gerçekten ingilizce öğrenmek için en iyi…

En İyi Film İzleme Siteleri

bir çok film izlemişimdir. peki bu filmleri hangi siteden izledim ? hangilerini kullanıyorum en hızlı filmi hangi site atıyor hepsini size püf noktalarıyla yazımda anlatıcam. ve en iyi film izleme sitelerinin listesini oluşturacağım.
1 - ) FilmiFullizle.com filmifullizle.com domaini banlanınca filmifullizle.org geçti sitenin sahibi bilgin diye bir arkadaş sanırsam çok tanımıyorum ama çok film izlediğim bir siteydi. neden siteydi dedim çünkü artık yavaş film atmaya başladı yeni çıkan filmleri bulamıyorsunuz hemen bu sitede fakat önceden hızlıydı. bu sitenin belli bir kalitesi var onu korumakta halen doyasıya film izleyebilirsiniz. öyle sağda solda çok fazla reklam yok sade güzel bir temasıda var. güzel güzel izleyebilirsiniz. 2 - ) Filmakinesi.org Şuan filmleri bu siteden izliyorum nedeni ise filmleri hızlı atması hemde çok hızlı yükselmesi bu sitenin önceden piyasada yoktu yeni sayılır.. ama çok hızlı bir gidişat yakaladı. hızlı filmler atarak en çok film izlenen site haline geldi di…

0xc00000e9 Beklenmeyen güç hatası çözümü

0xc00000e9 An Unexpected I/O error has occured ( beklenmeyen güç hatası oluştu. ) bu hatayı laptop'umda aldım nedeni ise çok basit laptobu evde bataryayı çıkararak kullanıyorum haliyle benden başkası pcme oturunca gitmiş fişden laptopu çekmiş kapanmadan sonra bu hatayı almaya devam ettim. ama kesin çözümü çok basittir. bunun için farklı farklı yollar var hepsini bu yazıda topladım. ilk önce kendi çözdügüm methodla başlayalım.
1 - ) Method
Ben bu yöntemle çözdüm direk işletim sisteminize göre format cdnizi hazırlayın yada flashla bootable edin bir şekilde format ekranına girin örnek olarak benim pc win7 kullanıyorum diğer işletim sistemlerindede hemen hemen aynıdır. sol aşağıdaki bilgisayarınızı onarın yazısına tıklayıp yönergeleri izleyin eğer bir yedeğiniz varsa isterseniz yedeğinizi kurarsınız ama direk onar diyerekte pcnizi kurtarabilirsiniz. 100% çözüm yöntemidir. 2 - ) Method
Bilgisayarınızın bios ayarlarına girin. eğer girmeyi bilmiyorsanız internetten bios tuşunuzu ögrenip …