Ana içeriğe atla

Biwebal.com - Yeni Nesil Freelancerlar

Yeni nesil freelancer topluluğu biwebal.com artık yayında. sizde web sitenizi yaptırmak için girebilir ucuz web sitesi ve kaliteli web sitesi yaptırabilirsiniz.

Biwebal Hakkında2010 yılında web tasarım dünyasına adımını atmış olan Biwebal ekibimiz özgün ve yaratıcı çözüm fırsatları ile sektör alanında yerini alır. 3 yıldır üretmiş olduğumuz tasarım projeleri sayesinde tecrübe sahibiyiz. Oluşumumuz güncel son teknolojik olanakları aktif bir şekilde takip ederek çeşitli taleplerinize cevap veren tercih durağınız haline gelir. Aldığı projeler üzerinde hassas bir şekilde çalışan Biwebal ekip arkadaşları e-ticaret ve kurumsal platformların sahip olduğu tüm avantajları dikkate alarak web site tasarımlarını şekillendirir.
HİZMETLERİWeb site tasarımıAdwords ReklamcılıkSeoKurumsal Web SitesiE-Ticaret SitesiKişisel Web Sitesibiwebal.com sayesinde yukardaki hizmetlerden faydalanabilir sitenizi 299'TL den başlayan fiyatlarla yaptırabilirsiniz. kısa süreliğine fiyatlarımız indirimde olacaktır.…

Nasıl Daha Hızlı Kod Yazılır ?

daha hızlı kod nasıl yazılır

Aklıma takılan sorulardan birisiydi. düşünüyordum acaba nasıl daha hızlı kod yazabilirim ? diye fiziksel hızdan başka neler yapabilirim diye düşündüm ? ve belli sonuçlara vardım. işte bu sonuçları sizinle paylacağım ki herkes daha hızlı kod nasıl yazılır ? öğrenecekler..

1 - ) 10 Parmak Klavye ( Fiziksel Hızlanma )

10 parmak klavye ile fiziksel olarak kendinizi hızlandırıp daha hızlı kod yazabilirsiniz peki 10 parmak klavye nasıl yazılır ?  10 parmak klavye'yi nasıl öğrenirim ? gibi soruları geldiğini şimdiden fark ettim.. 10 parmak klavye öğrenmek için öncelikle bol bol alıştırma yapmanız gerekmekte eliniz şu şekilde olmalı

daha hızlı klavye kullanımı

elinizi çok klavyeye yaslamayın biraz havada olursa daha rahat hızlı yazabilirsiniz. ellerini bu şekil koyduktan sonra çeşitli internet sitelerinden 10 parmak klavye testlerini yaparak geliştirip kendiniz daha hızlı kod yazabilirsiniz. örnek olarak verebileceğim bir kaç site;

  • http://www.m5bilisim.com/tr/on-parmak/
  • http://10fastfingers.com/typing-test/turkish
  • http://www.typingstudy.com/tr/
verdiğim sitelerden çok kolay bir şekilde klavye testlerine girebilerek kendinizi hızlandırabilmeniz mümkün hatta diğer deneyen üyelerle ziyaretçilerle rekabet etmenizde mümkün çünkü hız tablosu bulunmakta sitelerde sizde hızlı yazarak kendini geliştirebilirsiniz.

2 - ) Çeşitli Kod Editörleri Kullanarak Kod Yazmak

Bildiğiniz gibi kod editörlerinin tamamlama özelligi bulunmakta aslında hızınıza hız katan bu yöntemdir. siz bir kod yazarsınız sonunu o tamamlar yada direk kodunu yazarsanızı parentez köşeli parentez işte neyse editörün kendisi tamamlar örneğin ben Notepad++ kullanıyorum. notepad++ yanında birde Zen coding eklentisini kullanıyorum işime çok yarıyor otomatik kendisi tamamlıyor. daha hızlı yazmama yardımcı oluyor. Zen coding eklentisi hemen hemen tüm editörlere kullanabileceginiz bir eklenti denemenizi tavsiye ederim. bir de Dreamweaver kullanabilirsiniz onun içinde zaten öyle bir özellik bulunmakta...

3 - ) Klavye Seçimi ve F yada Q klavye

klavyenizin seçimi bence içe gömük tuşlar yani laptopdaki gibi klavyelerde daha rahat yazarsınız. diğer türlü klavyeler biraz zaman alabiliyor. birde klavye seçiminize dikkat edin hangisinde daha iyi yazabiliyorsanız onu seçin örnek olarak bir çogumuz Q klavye alışmışızdır. gidipte F klavye kullanmanın bir mantıgı yok.

ama F klavye ile daha hızlı yazarım ben ögrenirim diyorsan F klavye geçmeni tavsiye ederim. F daha hızlı yazı yazarsınız.

4 - ) Program Kısayolları ve Editör Kısayolları

Kullandığınız kod editörünün kısayollarını bilirseniz kendinizi hızlandırabilirsiniz. çok şahit olduğum durumlardan biridir örneğin ben solağım ve bilgisayarda klavyede pes 2013 oynarken ellerim çarpraz olur yön tuşlarını sol elimle asdw gibi tuşlarada sağ elimle basarım ama güzelde oynarım. işte sizde programların kısayolları ve kullandığınız kod editörünün kısayollarını bilirseniz. hızınıza hız katarsınız.

sanırım hepsi bu kadar 4 adımda kendinizi geliştirerek hızlı kod yazabilmeniz mümkün deyip yazımı sonlandırıyorum.. hoşçakalın..


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce Altyazılı Film ve Dizi İzleme Siteleri

Bu yazımda sizlere ingilizce altyazılı dizi siteleri ya da ingilizce altyazı film sitelerini'nin listesini vericem ingilizcenizi geliştirmek için en iyi yollardan biri şüphesiz ki film izlemektir. bir süre sonra olayları küçükten anlamaya başlarsınız. kendinizi geliştirirsiniz ki buna şahit oldum kendimden biliyorum... lafı uzatmadan bulduğum ingilizce altyazı dizi film izleme sitelerini vereyim.
1 - ) Voscreen bunu zaten bir önceki yazım olan ingilizce nasıl geliştirilir ? adlı makalemde vermiştim. ama bu listede olmasını istedim çok yarayışlı bir sitedir. filmlerden veya dizilerden sizlere kesitler sunarak tahmin etminizi bilmenizi sağlar. deneyip öğrenmek için siteye giriş yapabilirsiniz. 2 - )  Ororo.tv Gerçekten google'da baktıgınız zaman en iyi sonuç Ororo.tv'den öğrenmekten geçiyor filmlerin çoğunu ingilizce altyazılı izleyebileceğiniz bir site ve zaten slogan'ıda Tv programlarını ve filmleri izleyerek ingilizce öğrenin. gerçekten ingilizce öğrenmek için en iyi…

En İyi Film İzleme Siteleri

bir çok film izlemişimdir. peki bu filmleri hangi siteden izledim ? hangilerini kullanıyorum en hızlı filmi hangi site atıyor hepsini size püf noktalarıyla yazımda anlatıcam. ve en iyi film izleme sitelerinin listesini oluşturacağım.
1 - ) FilmiFullizle.com filmifullizle.com domaini banlanınca filmifullizle.org geçti sitenin sahibi bilgin diye bir arkadaş sanırsam çok tanımıyorum ama çok film izlediğim bir siteydi. neden siteydi dedim çünkü artık yavaş film atmaya başladı yeni çıkan filmleri bulamıyorsunuz hemen bu sitede fakat önceden hızlıydı. bu sitenin belli bir kalitesi var onu korumakta halen doyasıya film izleyebilirsiniz. öyle sağda solda çok fazla reklam yok sade güzel bir temasıda var. güzel güzel izleyebilirsiniz. 2 - ) Filmakinesi.org Şuan filmleri bu siteden izliyorum nedeni ise filmleri hızlı atması hemde çok hızlı yükselmesi bu sitenin önceden piyasada yoktu yeni sayılır.. ama çok hızlı bir gidişat yakaladı. hızlı filmler atarak en çok film izlenen site haline geldi di…

0xc00000e9 Beklenmeyen güç hatası çözümü

0xc00000e9 An Unexpected I/O error has occured ( beklenmeyen güç hatası oluştu. ) bu hatayı laptop'umda aldım nedeni ise çok basit laptobu evde bataryayı çıkararak kullanıyorum haliyle benden başkası pcme oturunca gitmiş fişden laptopu çekmiş kapanmadan sonra bu hatayı almaya devam ettim. ama kesin çözümü çok basittir. bunun için farklı farklı yollar var hepsini bu yazıda topladım. ilk önce kendi çözdügüm methodla başlayalım.
1 - ) Method
Ben bu yöntemle çözdüm direk işletim sisteminize göre format cdnizi hazırlayın yada flashla bootable edin bir şekilde format ekranına girin örnek olarak benim pc win7 kullanıyorum diğer işletim sistemlerindede hemen hemen aynıdır. sol aşağıdaki bilgisayarınızı onarın yazısına tıklayıp yönergeleri izleyin eğer bir yedeğiniz varsa isterseniz yedeğinizi kurarsınız ama direk onar diyerekte pcnizi kurtarabilirsiniz. 100% çözüm yöntemidir. 2 - ) Method
Bilgisayarınızın bios ayarlarına girin. eğer girmeyi bilmiyorsanız internetten bios tuşunuzu ögrenip …