Ana içeriğe atla

Biwebal.com - Yeni Nesil Freelancerlar

Yeni nesil freelancer topluluğu biwebal.com artık yayında. sizde web sitenizi yaptırmak için girebilir ucuz web sitesi ve kaliteli web sitesi yaptırabilirsiniz.

Biwebal Hakkında2010 yılında web tasarım dünyasına adımını atmış olan Biwebal ekibimiz özgün ve yaratıcı çözüm fırsatları ile sektör alanında yerini alır. 3 yıldır üretmiş olduğumuz tasarım projeleri sayesinde tecrübe sahibiyiz. Oluşumumuz güncel son teknolojik olanakları aktif bir şekilde takip ederek çeşitli taleplerinize cevap veren tercih durağınız haline gelir. Aldığı projeler üzerinde hassas bir şekilde çalışan Biwebal ekip arkadaşları e-ticaret ve kurumsal platformların sahip olduğu tüm avantajları dikkate alarak web site tasarımlarını şekillendirir.
HİZMETLERİWeb site tasarımıAdwords ReklamcılıkSeoKurumsal Web SitesiE-Ticaret SitesiKişisel Web Sitesibiwebal.com sayesinde yukardaki hizmetlerden faydalanabilir sitenizi 299'TL den başlayan fiyatlarla yaptırabilirsiniz. kısa süreliğine fiyatlarımız indirimde olacaktır.…

7 Adımda Adsense Kayıt Olma ve Onay Alma

adsense kayıt olma

Merhabalar, arkadaşlar bu yazımda sizlere adsense hesabı nasıl açılır ? kaç onay sürecinden oluşur ? adsense nedir ? kısacası adsense a dan z ye inceleyeceğiz. gördüğünüz gibi benim de sitemde reklamlar var ve bende süreçlerden geçtim nasıl onay aldım hepsini anlatacağim sadece sabırlı olup yazının sonuna kadar okumanızı istiyorum..

1 - ) Adsense Nedir ?

Adsense Google'a bağlı reklam şirketi diyebiliriz. sitenizin içeriğine göre metin reklamları ve görüntü reklamları üretir. reklamlar kim tarafından veriliyor ? şirketini tanıtmak isteyenler tarafından veriliyor kısacası sitesinin reklamını olmasını isteyen kişiler tarafından verilen reklamları kendi sitenizde yayınlamış oluyorsunuz. ve kazanacığınız miktar gelen ziyaretçiye göre reklama tıklama oranına göre değişiklik gösteriyor ve piyasadaki en fazla kazandıran reklam ağı adsensedir.

2 - ) Adsense Nasıl Kayıt Olunur ?

Şimdi klasik internette bulunan bilgilerdeki gibi size bilgi vermiyeceğim benim tecrübeme dayanarak bilgi vereceğim. haliyle internette ki bilgiler bakacak olursanız 1 haftada adsense onaylatma felan gibi saçma hit kasmak amacıyla açılmış bir sürü konu görebilirsiniz. benim vereceğim yol en güvenli yol olacak ama sabırlı olmanız gerekmektedir.

Öncelik adsense kayıt olmak için bir siteniz olması gerekmekte bu site blogger siteside olabilir free bir blogger siteylede adsense alabilirsiniz ama çok zor eskiden kolaydı free bir blogla adsense hesabı almak artık adsense işleri zorlaştırdı kaliteli siteler istiyor bu yüzden para verip açtığınız bir siteniz olsun .com .net .org domain gibi örneğin benim site gibi www.emreçelik.net tarzı. türkçe karakter bile olabilir yeterki free bir site olmasın yoksa zor onay alırsınız alamazsınız demiyorum. ama ben denerim diyorsanız da deneyebilirsiniz.

Domaininiz en az onay alabilmesi için 6 ay olması gerekmekte ama bunu 4 ay gibi bir sürede yapan da gördüm. ben 7 aylık bir siteyle aldım. 4 ay gibi bir süresi olanlar da adsense başvuru yapabilirler sıkıntı yaşamazlar. çünkü tekrardan başvuru yapma hakları vardır. ama mümkün olduğunca domain en az yaşı 6 aylık olsun işimizi sağlama alalım tek seferde onaylansın.

Şimdi konuma 6 aylık siteniz olduğunu farzederek devam ediyorum. 6 aylık siteniz tamam iyi güzel şimdi gelelim sitenin tema yapısına tema sade ve güzel olmalı göze hitap etmeli kod yapısı iyi olmalı reklam yerleri iyi olmalı özellikle sitenizde Hakkımda,İletişim,Gizlilik Politikası sayfaları olmalı iletişim sayfasında bir form olmalı ve size ulaşabilecekleri bir mail hesabı bulunmalıdır. bu sayfaların nasıl hazırlandığını bilmiyorsanız benim sitemi inceleyebilirsiniz.

Şimdi sizden istediklerimi tekrar gözden geçirelim 6 aylık bir domain , hakkımda,iletişim,gizlilik politikası sayfaları bunları yaptık. gelelim içerige ben adsense onayımı almadan önce siteye tam 30 içerik girmiştim ve onaylana kadar da girmeye devam ediyordum her gün 1 içerik giriyordum. ama siz 20 tane sağlam içerikle bu işi başarabilirsiniz. içeriklerinizi yazarken seo kurallarına uygun olarak en az 300 kelimelik bir yazı hazırlayın. yazılarınız 300 kelimeden kısa olmasın. mümkün olduğunca yazılarınızı uzun tutmaya bakın.

Şimdi tekrar gözden geçirelim 6 aylık bir domain hakkımda,iletişim,gizlilik politikası sayfaları,20 tane içerik hepsini yaptık. sıra geldi siteye doğallık kazandırmaya sitenizin tüm sosyal medya hesaplarını açın ve bir kaç paylaşım yapın arkadaşlar bu sitenizin doğal görünüm kazanmasını ve dolu olmasını gösterir örneğin benim sitemde bulunana sağ tarafdaki twitter bölümü ve sağ üst tarafta bulunan sosyal medya butonları ya da yazı içerisinde bulunan sosyal medya butonları bunlar çok önemlidir bunlarıda koymayı unutmayın. şimdi sizden istediklerimi liste haline çevirelim ki daha kolay anlaşılsın ve ne istediğimi hemen anlayın
 1. Com/Net/Org Domain bir site en az 6 aylık olacak
 2. Sitenizin teması kod yapısı reklam yerleri iyi olacak şekilde ayarlanmalı
 3. Sitenizde Hakkımda,İletişim Gizlilik Politikası olmalı ve iletişim sayfasında mail adresiniz ve size ulaşacakları bir mail formu olmalı
 4. En az sitenizde 20 içerik ve içeriklerin uzunlugu 300 kelime olmalı mümkün olduğunca içeriklerinizi uzun tutmaya çalışılmalı ve seo kurallarına uygun özgün bir şekilde çalıntı konu yapılmadan içerikler girilmeli
 5. Sitenizin tüm sosyal medya hesapları açılmalı ve sitenizde mutlaka sosyal medya butonları hem konu altında hem sitenin header veya footer bölümünde bulundurulmalı örnek benim sitedeki gibi sağ tarafda twitter bölümüm var üst sağ tarafta ise sosyal medya butonlarım bulunmakta ve ara sıra paylaşım yapılmakta.
 6. Sitenizi mutlaka webmaster tools kayıt edin ve Google Analytics hesabına bağlayın bu sizin kayıt olmanız da en önemli faktörlerden biridir.
 7. Siteniz biraz hitli olsun örnek olarak günlük hitiniz 30-40 arası olursa daha iyi olur sonuçta analytics bağlayacaksınız ve sitenizden haberli olacak kimse hiti düşük siteye reklam vermek istemez.
Şimdi yukarıdaki listedekileri hepsini yaptınız. ve unutmadan sizlere hangi sitelerin adsense katılıp katılamayacağını söylemek istiyorum örneğin hack,warez,illegal,+18 işlerle uğraşan kişiler kesinlikle baş vurmasın kabul edilmezler. örneğin film siteleri kabul edilmez. boşuna denemeyin. adsense kurallarına daha detaylı bakmak için adsense politakalarını inceleyin. ve adsense başvurmadan mutlaka adsense şartlarını ve koşullarını okuyun bunları bilmenizde çok fayda var.

Şimdi yukarıdaki listedeki 7 kuralı yaptınız ve adsense politikalarını ve şart koşullarını okudunuz öğrendiğinizi umuyorum. şimdi adsense kayıt olmak için bu linke tıklıyoruz. adsense kayıt olmak için tıkla açılan site sizi adsense götürecek ve sağ ortada bulunan sign up now yazısına tıklayın.

adsense kayıt olma
Önünüze tıpkı bu resimdeki gibi bir bölüm gelecektir ve ingilizce olacaktır. bu yazıyı okuyabilmeniz için ingilizce öğremeniz lazım bu yüzden burdaki konularıma bakmanızı öneririm ingilizce nasıl geliştirilir ? (sadece şaka yapıyordum :D ) diyodum nerden girsemde ingilizce konumu bu yazımla bağlasam iyi giriş oldu :D neyse tabiki ingilizce bilmenize gerek yok. girdiğiniz sayfanın sağ üst tarafta English (US) yazan yere tıklayıp onu Turkish - Türkçe yapmanız yeterlidir. şimdi önüne türkçe bir yazıyla "Şu anda mattrock6@gmail.com olarak oturum açmış durumdasınız. AdSense'e kaydolmak için bu hesabı kullanmak istiyor musunuz? Seçtiğiniz hesap, yeni AdSense hesabınıza giriş yapmak için kullanılacaktır." gibi bir yazı gelecek. tabiki gmail adresi sizin gmail adresiniz olması lazım adsense hesabını açmak için gmail hesabı gerekmekte bunuda hatırlatalım. adsense hesabı bağlayacağınız başka bir hesap kullanmak istiyorsanız başka bir hesap kullanın veya oluşturun butonuna tıklayın ama zaten oturum açtıgınız gmail hesabınız devam etmek istiyorsanız evet butonuna basarak devam edin. 

adsense hesap açma

Yönergeleri izledikten sonra karşınıza bu sayfa gelecek ve hazırladığınız sitenizin adını www.emreçelik.net yazan yere yani web sitem yazan yere yazın içerik dilini türkçe seçin ve devam edin kaydet ve devam et deyip yönergeleri izlediğiniz zaman karşınızı adsense başvurduğunuz için teşekkür ederiz.gibi bir yazı gelecek. ve adsense başvurma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Yine de Başvurum Reddedilirse Adsense Tekrar Başvurabilecek miyim ?

Başvurunuz reddedilirse yukarıdaki yazdığım kurallardan mutlaka birini yapmamışsınız demektir. bu yüzden cevabınız red olması normal ama yinede red cevabı alırsanız. tekrar başvurmanızda bir sıkıntı yok tekrar tekrar başvurabilirsiniz adsense bunu kısıtlamamıştır. siz hatalarınızı düzeltene kadar devam edip başvurabilirsiniz.

Site Google Politikalarıyla Uyumlu Değil Cevabı Aldım Ne Yapmalıyım ?

Bu da yukardaki dediğigim kuralları atladığınız anlamına gelir dediğim gibi adsense politakarını ve şartlarını koşullarını tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum. ama bu hatanın başlıca nedenleri bir bilgisayarda 2 tane fazladan google hesabı kullanmanız ve ya gizlilik politikası iletişim sayfaları gibi sayfalarınızı tamamlamadığınız anlamına gelebilir. bunları tekrar gözden geçirip başvurunuzu tekrar yapabilirsiniz.

2 - ) Adsense Hesabı Onay Süreçleri

Yukarıda da bu konuya değineceğimi söylemiştim. adsense onay süreci 2 bölümden oluşmakta aslında 3 bölümden oluşuyor. ilk bölüm sizin adsense hesabı için başvurunuz 2.bölüm ise sitenizin incelenmesi 3.bölüm ise adsense kabulu ve zafer bölümlerden oluşmakta ilk bölümü hep yapabildiğimiz için onu bir aşama olarak görmüyorum. 2 ve 3 bölümlerin aşaması zordur. peki 2 ve 3 bölümlerde olduğumuzu nasıl öğreneceğiz ? diyeceksiniz. google size her zaman mail atacak arkadaşlar. örneğin gelen mail site google politikalarıyla uyumlu değil cevabı alırsanız bu sizin 2.süreçte olduğunuzu gösterir ama gelen mail son bir adım kaldı derse adsense hesabınız açılmıştır ve sizden reklam kodlarını sitenize yerleştirmenizi isterler. ben 2.süreçte geçtigimde gelen mail şuydu.

adsense onay süreci

Gördüğünüz gibi yalnızca bir adım kaldı, diyor ve bu adımı geldiyseniz zaten adsense hesabınız açılmıştır demektir ve </head> hemen sonra adsense kod eklemenizi isteyecek o kodları ekleyeceksiniz ve reklamları sitenize yerleştireceksiniz unutmayın bir sayfada en fazla 3 reklam koyabilirsiniz ve reklamların yerlerini çok iyi seçmelisiniz reklamların yerleri yazı başlıgının hemen altı ve yazı bitiminin hemen sonu ya da sağ sidebar bölümüne koyabilirsiniz benim sitemdeki gibi açılış bölümünde 2 reklam yazı bölümünde 3 reklam bulunmakta. 

Şimdi kodları eklediniz ama reklamlar gözükmedi diyeceksiniz panik yapmayın reklamlar hemen gözükmez bu sizin son onay sürecinde olduğunuzun göstergesidir. eğer </head> bölümüne koyduğunuz reklam kodu onaylanırsa sitenizde reklamlar görünmeye başlayacaktır. ve yazımın başındaki gibi tebrikler mailini alacaksınız. ve artık bir adsense hesabı açmış olacaksınız. o yüzden reklamlar boş olursa panik yapmayın reklamların yanlış yerleştirip yerleştirmediğinizi kontrol etmek için CTRL+A fonksiyonunu kullanarak reklam kodunun orda olup olmadığını görebilirsiniz. çünkü kare şeklinde sizde belirecektir.

bir sonraki konumda sizlere adsense reklam kodlarını nasıl yerleştirilmeli hakkında bilgi vereceğim. ve adsense hakkında bazı terimlerden bahsedeceğim. sanırım adsense kayıt olmak bu kadar basit 7 adımda adsense kayıt olabilirsiniz. sadece sabırlı olun ve kendinize güvenin. aşağıdan yorum kısmından adsense ile kafanıza takılabilecek ilgili soruları sorabilirsiniz yardımcı olmayı çok isterim. bol kazançlar dilerim.

Yorumlar

 1. Benim sitemde AdSense onaylanıyor boş reklam gösteriliyor sonra normal reklamlar gösterilmeye başlıyor para kazanıyorum 24 saat sonra onay iptal oluyor. 3 defa aynı şey oldu neden olabilir acaba???
  www.lezzetlipratiktarifler.com

  YanıtlaSil
 2. iptal olduktan sonra size mail gelir mailde hangi ihlalleri yaptıgınızı ögrenebilirsiniz, şuan ki siteler adsense almakta gerçekten zorlanıyor. sebebi ise adsense politikalarına uymamaları ya da popüler bir cevap olan yetersiz içerik cevabıdır.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce Altyazılı Film ve Dizi İzleme Siteleri

Bu yazımda sizlere ingilizce altyazılı dizi siteleri ya da ingilizce altyazı film sitelerini'nin listesini vericem ingilizcenizi geliştirmek için en iyi yollardan biri şüphesiz ki film izlemektir. bir süre sonra olayları küçükten anlamaya başlarsınız. kendinizi geliştirirsiniz ki buna şahit oldum kendimden biliyorum... lafı uzatmadan bulduğum ingilizce altyazı dizi film izleme sitelerini vereyim.
1 - ) Voscreen bunu zaten bir önceki yazım olan ingilizce nasıl geliştirilir ? adlı makalemde vermiştim. ama bu listede olmasını istedim çok yarayışlı bir sitedir. filmlerden veya dizilerden sizlere kesitler sunarak tahmin etminizi bilmenizi sağlar. deneyip öğrenmek için siteye giriş yapabilirsiniz. 2 - )  Ororo.tv Gerçekten google'da baktıgınız zaman en iyi sonuç Ororo.tv'den öğrenmekten geçiyor filmlerin çoğunu ingilizce altyazılı izleyebileceğiniz bir site ve zaten slogan'ıda Tv programlarını ve filmleri izleyerek ingilizce öğrenin. gerçekten ingilizce öğrenmek için en iyi…

En İyi Film İzleme Siteleri

bir çok film izlemişimdir. peki bu filmleri hangi siteden izledim ? hangilerini kullanıyorum en hızlı filmi hangi site atıyor hepsini size püf noktalarıyla yazımda anlatıcam. ve en iyi film izleme sitelerinin listesini oluşturacağım.
1 - ) FilmiFullizle.com filmifullizle.com domaini banlanınca filmifullizle.org geçti sitenin sahibi bilgin diye bir arkadaş sanırsam çok tanımıyorum ama çok film izlediğim bir siteydi. neden siteydi dedim çünkü artık yavaş film atmaya başladı yeni çıkan filmleri bulamıyorsunuz hemen bu sitede fakat önceden hızlıydı. bu sitenin belli bir kalitesi var onu korumakta halen doyasıya film izleyebilirsiniz. öyle sağda solda çok fazla reklam yok sade güzel bir temasıda var. güzel güzel izleyebilirsiniz. 2 - ) Filmakinesi.org Şuan filmleri bu siteden izliyorum nedeni ise filmleri hızlı atması hemde çok hızlı yükselmesi bu sitenin önceden piyasada yoktu yeni sayılır.. ama çok hızlı bir gidişat yakaladı. hızlı filmler atarak en çok film izlenen site haline geldi di…

0xc00000e9 Beklenmeyen güç hatası çözümü

0xc00000e9 An Unexpected I/O error has occured ( beklenmeyen güç hatası oluştu. ) bu hatayı laptop'umda aldım nedeni ise çok basit laptobu evde bataryayı çıkararak kullanıyorum haliyle benden başkası pcme oturunca gitmiş fişden laptopu çekmiş kapanmadan sonra bu hatayı almaya devam ettim. ama kesin çözümü çok basittir. bunun için farklı farklı yollar var hepsini bu yazıda topladım. ilk önce kendi çözdügüm methodla başlayalım.
1 - ) Method
Ben bu yöntemle çözdüm direk işletim sisteminize göre format cdnizi hazırlayın yada flashla bootable edin bir şekilde format ekranına girin örnek olarak benim pc win7 kullanıyorum diğer işletim sistemlerindede hemen hemen aynıdır. sol aşağıdaki bilgisayarınızı onarın yazısına tıklayıp yönergeleri izleyin eğer bir yedeğiniz varsa isterseniz yedeğinizi kurarsınız ama direk onar diyerekte pcnizi kurtarabilirsiniz. 100% çözüm yöntemidir. 2 - ) Method
Bilgisayarınızın bios ayarlarına girin. eğer girmeyi bilmiyorsanız internetten bios tuşunuzu ögrenip …