Ana içeriğe atla

Biwebal.com - Yeni Nesil Freelancerlar

Yeni nesil freelancer topluluğu biwebal.com artık yayında. sizde web sitenizi yaptırmak için girebilir ucuz web sitesi ve kaliteli web sitesi yaptırabilirsiniz.

Biwebal Hakkında2010 yılında web tasarım dünyasına adımını atmış olan Biwebal ekibimiz özgün ve yaratıcı çözüm fırsatları ile sektör alanında yerini alır. 3 yıldır üretmiş olduğumuz tasarım projeleri sayesinde tecrübe sahibiyiz. Oluşumumuz güncel son teknolojik olanakları aktif bir şekilde takip ederek çeşitli taleplerinize cevap veren tercih durağınız haline gelir. Aldığı projeler üzerinde hassas bir şekilde çalışan Biwebal ekip arkadaşları e-ticaret ve kurumsal platformların sahip olduğu tüm avantajları dikkate alarak web site tasarımlarını şekillendirir.
HİZMETLERİWeb site tasarımıAdwords ReklamcılıkSeoKurumsal Web SitesiE-Ticaret SitesiKişisel Web Sitesibiwebal.com sayesinde yukardaki hizmetlerden faydalanabilir sitenizi 299'TL den başlayan fiyatlarla yaptırabilirsiniz. kısa süreliğine fiyatlarımız indirimde olacaktır.…

Wordpress Yoast Seo Ayarları 2016

Bu konumda sizlere güncel yoast seo ayarları'nı göstereceğim. google baktığımız zaman eski içerikler var bende bu konu hakkında içerik açmak istedim. not : yoast seo sürümü 3.4'dür.

Başlıklar & Metalar - Yoast Seo - Genel Sekmesi

başlıklar ve metalar
Genel sekmesi'nden ilk seçenek etkin, başlık ayracı olarak kafanıza göre ne isterseniz seçebilirsiniz bu sizin zevkinize kalmış. etkin durumdaki analiz kısmındakileride etkin yapıyoruz.

Başlıklar & Metalar - Yoast Seo - Ana sayfa  Sekmesi

anasayfa sekmesi

Anasayfa kısmındaki başlık şablonuna %%sitename%%  Meta açıklama kısmına ise sitenizin açıklamasını yazıp geçin.

Başlıklar & Metalar - Yoast Seo - Yazı Tipleri Sekmesi

yazi tipleri başlık
sayfalar
yazılar
Yazılar kısmı index,gizle,göster Sayfalar kısmı index,gizle,gizle Ortam kısmında ise hepsini gizle yapıp değişikleri kaydediyoruz. resmin sıralaması farklı oldu kusura bakmayın :)

Başlıklar & Metalar - Yoast Seo - Kategoriler Sekmesi

yoast seo kategoriler 1
yoast seo kategoriler 2

Kategoriler kısmından başlık şablonunu ve meta açıklamasını resimdeki gibi yapıp meta robots ayarlarını index,göster yapıyoruz. daha sonra etiketler kısmında başlık şablonu ve meta açıklaması şablonunu resimdeki gibi yapıp meta robots ayarlarını noindex ve gizle yaptıktan sonra güncelliyoruz.

Başlıklar & Metalar - Yoast Seo - Arşivler Sekmesi

yoast seo ayarları
yoast seo ayarları
yoast seo ayarları

Yazar arşivleri kısmında başlık şablonuna resimdeki gibi meta açıklama şablonuda resimdeki gibi yazar arşivleri robots ayarları ise etkisiz ve noindex yapıyoruz tarih arşivinde meta robots ayarları aynı şekilde yapıp kaydediyoruz.

Başlıklar & Metalar - Yoast Seo - Diğer Sekmesi

yoast seo ayarları
diğer sekmesindede resimdeki gibi index,etkisiz ve etkin yapıp değişikleri kaydet diyoruz. ve başlıklar ve metalar kısmı ile işimiz bitmiş oluyor.

Sosyal - Yoast Seo Ayarları

bu kısmı sanırım anlatmama gerek yok. siteniz için açtıgınız hesapları bu kısımda girmeniz gerekmekte tüm kutucukları doldurmaya çalışın. 

XML site haritaları - Yoast Seo - Kullanıcı site haritası sekmesi

yoast seo ayarları

ilk sekmeyi atladım yani genel sekmesini genel sekmesinden xml site haritası butonuna basarak xml site haritası oluşturun daha sonra kullanıcı site haritasını resimdeki gibi yapın. üst kısımdan Xml site haritası becerisini etkin hale getirmeyi unutmayın.

XML site haritaları - Yoast Seo - Yazı Tipleri sekmesi

yoast seo ayarları
Yazılar site haritası içinde sayfalar site haritası içinde ortam site haritasında içinde değil işaretliyoruz ve değişiklikleri kaydet diyoruz.

XML site haritaları - Yoast Seo - Kategoriler Sekmesi

yoast seo ayarları

hariç tutulanlar kısmını atladım. bunu kullanmazsınız zaten. o yüzden kategoriler kısmı ayarları resimdeki gibi yapıp xml site ayarlarını bitiriyoruz.

Gelişmiş - Yoast Seo - Yol Haritası Sekmesi

yoast seo ayarları
gelişmiş yoast seo genel sekmesi resimdeki gibi ayarları uyguluyoruz ve değişikliği kaydet deyip diğer sekmeye geçiyoruz.

Gelişmiş - Yoast Seo - Kalıcı Bağlantılar Sekmesi

yoast seo ayarları
kalıcı bağlantılar sekmesi resimdeki gibi ayarları yapıyoruz ve kaydediyoruz.

Gelişmiş - Yoast Seo - Rss Sekmesi

yoast seo ayarları
Rss sekmesi ayarlarında resimdeki gibi yaptıktan sonra yoast seo ayarlarını bitiriyoruz. bir kaç özelliğinden daha bahsetmek istiyorum. yoast seo'nun araçlar kısmından isterseniz. dosya düzenleyicisi sayesinde robots.txt ve .htaccess dosyalarını düzenleyebilirsiniz. Toplu düzenleyici sayesinde bir yazının detayına girmeden topluca açıklamaları felan değiştirebilirsiniz. içeri al ve aktar kısmından ise yoast seo ayarlarınız varsa aktarabilirsiniz.  ya da dışarı aktarabilirsiniz. size son kıyamıda geçiyorum tek tek uğraşmak istemeyenler için benim yoast seo ayarlarını dışarı aktardım bunu kullanabilirsiniz. tabiki meta açıklamaları felan kendinize göre ayarlamanız lazım.

Yoast Seo Ayarları İndir

dosyayı indirip araçlar kısmından içeri aktar kısmını kullanarak benim yedegimi yükleyip. hiç zahmete girmeden 1-2 ayar değişikligi yapıp kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce Altyazılı Film ve Dizi İzleme Siteleri

Bu yazımda sizlere ingilizce altyazılı dizi siteleri ya da ingilizce altyazı film sitelerini'nin listesini vericem ingilizcenizi geliştirmek için en iyi yollardan biri şüphesiz ki film izlemektir. bir süre sonra olayları küçükten anlamaya başlarsınız. kendinizi geliştirirsiniz ki buna şahit oldum kendimden biliyorum... lafı uzatmadan bulduğum ingilizce altyazı dizi film izleme sitelerini vereyim.
1 - ) Voscreen bunu zaten bir önceki yazım olan ingilizce nasıl geliştirilir ? adlı makalemde vermiştim. ama bu listede olmasını istedim çok yarayışlı bir sitedir. filmlerden veya dizilerden sizlere kesitler sunarak tahmin etminizi bilmenizi sağlar. deneyip öğrenmek için siteye giriş yapabilirsiniz. 2 - )  Ororo.tv Gerçekten google'da baktıgınız zaman en iyi sonuç Ororo.tv'den öğrenmekten geçiyor filmlerin çoğunu ingilizce altyazılı izleyebileceğiniz bir site ve zaten slogan'ıda Tv programlarını ve filmleri izleyerek ingilizce öğrenin. gerçekten ingilizce öğrenmek için en iyi…

Kim Milyoner Olmak İster ? Hakkında Herşey

Merhabalar,hepimiz bir kere de olsa kim milyoner olmak ister adlı yarışmaya katılmak istemişizdir. bende bunun üzerine size nasıl katılacağınızı nasıl sonuçları öğreneceginizi anlatacagım herşeyi anlatmadan kim milyoner olmak ister neymiş bir öğrenelim...
Kim Milyoner Olmak İster Nedir ?Kim milyoner olmak ister 2011'den beri atv'de yayınlanan yarışma programıdır. selçuk yöntem tarafından sunulmaktadır. bir sürede olsa kenan ışık'da sunuculuk yaptı. sağlık sorunları nedeniyle programı bırakmak zorunda kaldı.  yarışmanın kurallarına gelecek olursak toplamda 12 soru var 2.soruda 1000 TL 7.soruda ise 15000TL baraj soruları bulunmakta eğer yarışmayı kaybederseniz geçtiginiz en sondaki baraja düşersiniz. ayrıca size sunulan 4 joker hakkı bulunmakta joker hakları telefon,yarı yarıya,seyirciye sorma,çift yanıt'dır. çok fazla açıklamadım zaten hepimiz biliyoruz  sadece yüzeysel olarak geçtim Kim Milyoner Olmak İster Nasıl Başvurulur ?Kim milyoner olmak ister programına başvurm…

Eskiden Hepimizin Kullandığı Programlar

Maziyi hatırladım şimdi önceden herkesin kullandığı bilgisayar programları vardır. bunları yazmak istedim.. sizde aşağıya kullandıklarını yorum olarak bırakabilirseniz yazıma ekleyebilirim haydi başlayalım...
1 - ) Messenger
Hepimizin kullandığı programların başında geliyor... az kız düşürmedik bu program sayesinde şimdiyse yerini skype bıraktı. görüntülü konuşmayı ilk bu programla yapmıştım sanırım annemler gelir açta bir akrabaları görelim derdi hey gidi günler hey ! tabi gelişen sosyal medya sitelerinin sayesinde artık chat yazılımları pek fazla kullanılmıyor eskisi gibi.. 2 - ) Winamp
Şu görüntüye endama bak ! az müzik dinlemedik bunla hatta messenger dinliyorum özelligini açardık millete gösterebilmek için..  herkesin kullandığı programların başında geldigine eminim. sürekli görüntüsünü değiştirip değiştirip dururdum. çok güzel programdı be :) şimdiyse yerini galiba youtube kaptı herkes youtube'dan müzik dinliyor..  3 - ) LimeWire
Müzik indirme programı Limewire ne müzikler i…