Ana içeriğe atla

Biwebal.com - Yeni Nesil Freelancerlar

Yeni nesil freelancer topluluğu biwebal.com artık yayında. sizde web sitenizi yaptırmak için girebilir ucuz web sitesi ve kaliteli web sitesi yaptırabilirsiniz.

Biwebal Hakkında2010 yılında web tasarım dünyasına adımını atmış olan Biwebal ekibimiz özgün ve yaratıcı çözüm fırsatları ile sektör alanında yerini alır. 3 yıldır üretmiş olduğumuz tasarım projeleri sayesinde tecrübe sahibiyiz. Oluşumumuz güncel son teknolojik olanakları aktif bir şekilde takip ederek çeşitli taleplerinize cevap veren tercih durağınız haline gelir. Aldığı projeler üzerinde hassas bir şekilde çalışan Biwebal ekip arkadaşları e-ticaret ve kurumsal platformların sahip olduğu tüm avantajları dikkate alarak web site tasarımlarını şekillendirir.
HİZMETLERİWeb site tasarımıAdwords ReklamcılıkSeoKurumsal Web SitesiE-Ticaret SitesiKişisel Web Sitesibiwebal.com sayesinde yukardaki hizmetlerden faydalanabilir sitenizi 299'TL den başlayan fiyatlarla yaptırabilirsiniz. kısa süreliğine fiyatlarımız indirimde olacaktır.…

Wordpress mi Blogger mı ?

wordpress mi blogger mi
Wordpress vs Blogger

Sitemi wordpress'den blogger'a geçirdim. peki wordpress mi daha iyi yoksa blogger mi ? bu soruya yanıt vermek için bir makale yazayım dedim. hemde kullanacak arkadaşlara yol göstermiş olurum diye düşündüm şimdi kendi fikrime göre 2 başlık altında wordpress ve blogger arasındaki farkları size listeleyeceğim. hangisini seçmeniz gerektiğini daha iyi anlayacaksınız umarım :)

Wordpressi Blogger'dan Üstün Yapan Özellikler

 • Öncelikle şunu söylemeliyim ki wordpress'in kod yapısı blogger'dan daha iyi yani düzenlemeye kalktığınız zaman blogger'a göre wordpress'de daha az zaman kaybedersiniz. bir tema yazmak ve kullanmak wordpress'de daha kolay bu yüzden. ayrıca blogger xml kullanıyor.
 • Wordpress'in temaları bloggerdan daha güzel. ve daha fazla çeşiti var blogger'da bu durum böyle değil hemde temalar bir garip geliyor belkide hep wordpress kullanmamın sebebidir.
 • Wordpress admin panel yapısı Blogger'a göre daha gelişmiş ve bir çok özelliği bulunmakta bunlardan örnek verecek olursak kategoriler kısmı yer almakta ama bloggerda böyle bir kısım yok bu yüzden etiketleri keserek kategori oluşturmanız gerekiyor.
 • Wordpress eklenti yazmak ya da eklenti kurmak daha kolay yada indirmek zaten bunun için kendi mağazası bile var. bu konudada bloggerdan önde görüyorum.
 • Wordpress kalıcı bağlantılar yani seflink ayarları kat kat bloggerdan daha iyi bloggerda kalıcı bağlantılarla istediğiniz gibi oynayamıyorsunuz.
 • Blogger'in yazı önizlemesi dandik, ve yazılara resim yükleyince bazen yüklenemedi diyor yada gözükmüyor. ama sonradan düzeliyor buna bir gecikme diyebiliriz. ama wordpress böyle sorun yok.

Blogger'ı Wordpress'den Üstün Yapan Özellikler

 • Öncelikle sitenizi blogger taşımışsanız hosting dert etmenize gerek yok. her yıl hosting parasından kurtulmuş oluyorsunuz. üstelik hem güvenli hem de hızlı 
 • Blogger paneli az gelişmiş olsa bile Text-editor nedense Wordpress'inkinden daha hoşuma gitti.
 • Blogger her şey için eklenti kurmanıza gerek yok örneğin seo eklentisine gerek yok kalıcı bağlantı ayarlarını felan kendi otomatik yapıyor.
 • Blogger'da yazdığınız içerik Google+ da otomatikmen paylaşılabiliyor. bu özelliğini çok sevmiştim. wordpress'dede yapılabilir ama eklenti vs. ya da butona basmanız gerekmekte bu iş için.
 • Blogger çok sade bir yapısı var buna önem verilmişe benziyor zırt pırt Wordpress gibi güncelleme yapmıyor. wordpress'de hep güncellemeniz gerekiyor. eklentileri bile.
 • Google açısından Wordpress mi faydalı ya da blogger mi derseniz tabiki blogger daha faydalı çünkü kendi sistemleri.
 • Blogger'da bir şeyi düzenlemeye kalktığınız zaman herşeyi bir şablondan halledebiliyorsunuz. Wordpress kod yapısı farklı olduğu için bu mümkün olmuyor.

Hangisini Tercih Etmeliyim ?

bu soru birazda sizin ayırdığınız bütçeyle alakalı bir sorudur. benim wodpress'i bırakıp blogger kullanmamın sebebi her yıl hosting parası vermek istememem ve hosting hizmeti aldığım yerin hizmet kalitesinin kötü olmasıydı. eğer siz sağlam bir firmayla çalışacaksanız. hızlı bir firmayla ve çok fonksiyonlu isveç çakısı gibi bir sistem istiyorsanız Wordpress tercih etmelisiniz. bu yüzden wordpress blogger' göre daha iyidir. Blogger gelecek olursak güvenlik bakımından ve host parası vermediğinizi google-host kullanığınızı düşünürsek oldukça kaliteli bir sistemdir. yani paranız var hosting hizmetini sağlam yerden alıyorum ben gayet hızlı diyorsanız Wordpress seçin ama param yeterli değil hemde ben bu işlere yeni başladım diyorsanız blogger seçmek daha mantıklı. ve alacağınız en kaliteli hizmet olacaktır.

Yorumlar

 1. İndex sayısı kafamı çok kurcalıyor yoksa hemen blogger diyeceğim ama index sıkıntı. 100 makale iki siteyi ele alalım biri wp biri blogger. Wp sitenin google indexi diğerinin 3-4 kat fazlası olacaktır. Wp de herşey indekslenir. Bir makale yazarsınız ve google da etiketleri de dahil o makale birçok indexx alır. Aramalarda etiketten gelen ziyaretçileri kacirmazsin ama bloggerda etiket indeks almaz bir yazı yazarsin bir indeksin olur o kadar. Bu bence ziyaretçi ve rekabet kaybıdır.

  YanıtlaSil
 2. buda bir bakış açısı hocam doğru, index sayısı wordpress de daha fazla olacaktır. ama bakıldığı zaman çok fazla bir hit kaybı yaşancağını zannetmiyorum.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce Altyazılı Film ve Dizi İzleme Siteleri

Bu yazımda sizlere ingilizce altyazılı dizi siteleri ya da ingilizce altyazı film sitelerini'nin listesini vericem ingilizcenizi geliştirmek için en iyi yollardan biri şüphesiz ki film izlemektir. bir süre sonra olayları küçükten anlamaya başlarsınız. kendinizi geliştirirsiniz ki buna şahit oldum kendimden biliyorum... lafı uzatmadan bulduğum ingilizce altyazı dizi film izleme sitelerini vereyim.
1 - ) Voscreen bunu zaten bir önceki yazım olan ingilizce nasıl geliştirilir ? adlı makalemde vermiştim. ama bu listede olmasını istedim çok yarayışlı bir sitedir. filmlerden veya dizilerden sizlere kesitler sunarak tahmin etminizi bilmenizi sağlar. deneyip öğrenmek için siteye giriş yapabilirsiniz. 2 - )  Ororo.tv Gerçekten google'da baktıgınız zaman en iyi sonuç Ororo.tv'den öğrenmekten geçiyor filmlerin çoğunu ingilizce altyazılı izleyebileceğiniz bir site ve zaten slogan'ıda Tv programlarını ve filmleri izleyerek ingilizce öğrenin. gerçekten ingilizce öğrenmek için en iyi…

Kim Milyoner Olmak İster ? Hakkında Herşey

Merhabalar,hepimiz bir kere de olsa kim milyoner olmak ister adlı yarışmaya katılmak istemişizdir. bende bunun üzerine size nasıl katılacağınızı nasıl sonuçları öğreneceginizi anlatacagım herşeyi anlatmadan kim milyoner olmak ister neymiş bir öğrenelim...
Kim Milyoner Olmak İster Nedir ?Kim milyoner olmak ister 2011'den beri atv'de yayınlanan yarışma programıdır. selçuk yöntem tarafından sunulmaktadır. bir sürede olsa kenan ışık'da sunuculuk yaptı. sağlık sorunları nedeniyle programı bırakmak zorunda kaldı.  yarışmanın kurallarına gelecek olursak toplamda 12 soru var 2.soruda 1000 TL 7.soruda ise 15000TL baraj soruları bulunmakta eğer yarışmayı kaybederseniz geçtiginiz en sondaki baraja düşersiniz. ayrıca size sunulan 4 joker hakkı bulunmakta joker hakları telefon,yarı yarıya,seyirciye sorma,çift yanıt'dır. çok fazla açıklamadım zaten hepimiz biliyoruz  sadece yüzeysel olarak geçtim Kim Milyoner Olmak İster Nasıl Başvurulur ?Kim milyoner olmak ister programına başvurm…

Eskiden Hepimizin Kullandığı Programlar

Maziyi hatırladım şimdi önceden herkesin kullandığı bilgisayar programları vardır. bunları yazmak istedim.. sizde aşağıya kullandıklarını yorum olarak bırakabilirseniz yazıma ekleyebilirim haydi başlayalım...
1 - ) Messenger
Hepimizin kullandığı programların başında geliyor... az kız düşürmedik bu program sayesinde şimdiyse yerini skype bıraktı. görüntülü konuşmayı ilk bu programla yapmıştım sanırım annemler gelir açta bir akrabaları görelim derdi hey gidi günler hey ! tabi gelişen sosyal medya sitelerinin sayesinde artık chat yazılımları pek fazla kullanılmıyor eskisi gibi.. 2 - ) Winamp
Şu görüntüye endama bak ! az müzik dinlemedik bunla hatta messenger dinliyorum özelligini açardık millete gösterebilmek için..  herkesin kullandığı programların başında geldigine eminim. sürekli görüntüsünü değiştirip değiştirip dururdum. çok güzel programdı be :) şimdiyse yerini galiba youtube kaptı herkes youtube'dan müzik dinliyor..  3 - ) LimeWire
Müzik indirme programı Limewire ne müzikler i…