Ana içeriğe atla

Biwebal.com - Yeni Nesil Freelancerlar

Yeni nesil freelancer topluluğu biwebal.com artık yayında. sizde web sitenizi yaptırmak için girebilir ucuz web sitesi ve kaliteli web sitesi yaptırabilirsiniz.

Biwebal Hakkında2010 yılında web tasarım dünyasına adımını atmış olan Biwebal ekibimiz özgün ve yaratıcı çözüm fırsatları ile sektör alanında yerini alır. 3 yıldır üretmiş olduğumuz tasarım projeleri sayesinde tecrübe sahibiyiz. Oluşumumuz güncel son teknolojik olanakları aktif bir şekilde takip ederek çeşitli taleplerinize cevap veren tercih durağınız haline gelir. Aldığı projeler üzerinde hassas bir şekilde çalışan Biwebal ekip arkadaşları e-ticaret ve kurumsal platformların sahip olduğu tüm avantajları dikkate alarak web site tasarımlarını şekillendirir.
HİZMETLERİWeb site tasarımıAdwords ReklamcılıkSeoKurumsal Web SitesiE-Ticaret SitesiKişisel Web Sitesibiwebal.com sayesinde yukardaki hizmetlerden faydalanabilir sitenizi 299'TL den başlayan fiyatlarla yaptırabilirsiniz. kısa süreliğine fiyatlarımız indirimde olacaktır.…

Okumak İçin En İyi Yöntem Meslek Lisesi

stajyer
Stajyer

Merhabalar, bu konumda sizlere Meslek Liselerinden bahsedeceğim. konuya girmeden önce biraz bilgi vereyim. ben ticaret meslek lisesi web programcılığı bölümü mezunum. meslek lisesi okuyanlar için lise tercihi nasıl yapılır ?,  meslek lisesi staj ve stajyer ilişkisi nedir ? bu konulara değinerek sizi bilgilendirmeye deneyimlerimi size aktarmaya çalışacağım.

1 - ) Lise Tercihi Yapacaklara Tavsiyelerim

Şimdi başlığı görenler eminim delirdiğimi düşenecekler ama mantıklı bir açıklaması var. diyelim ki ortalama bir öğrencisiniz ve derslerinize çok çalışmıyorsunuz. ama sınıfıda geçiyorsunuz. kasmadan sanmayın tüm hayatınız böyle gidecek ! hiçte öyle olmuyor Meslek lisesi seçtiyseniz eğer aslında diğer liselerden avantajlısınızdır. nedenlerini hemen söyleyeyim size ;
  • Hocalar fazla ders anlatma zahmetine girmezler ( Hepsi değil Bir Kısmı )
  • Sınavlar genelde basit olur soruları önceden verirler ve çalışın derler.
  • Boş dersiniz fazla olur
  • boş dersiniz fazla olduğu için müdür veya müdür yardımcısı sizi evlerinize yollayabilir.
  • Laboratuarda ders yapmak yerine counter strike oynarsınız ( laboratuara inen ögrenciler için geçerli )
  • Son dönem staj yaptığınız için deneyim ve biraz para kazanırsınız.

Meslek liselilerin en önemli özelliği diğer liselilere göre bolca zamanı olmasıdır. örneğin Anadolu lisesi okuyan kardeşimiz sürekli ders dinlerken ve sınava çalışırken senin sürekli yatma imkanın vardır. işte bu süreçte sizin avantajınız başlıyor eksi tarafınızı artı yönünüze çevirmeniz lazım. meslek lisesi okuyanlar yapacakları sadece iki şeyi söylüyorum bunları yaparsanız eğer iyi bir üniversiteye gidebilirsiniz. ;
  • Derslere tek tek anlamaya çalışmayın sadece sınavlara çalışın yani hocanın size 1 hafta yada 1 gün önce verdiği çıkacak soruları çalışıp sınavı geçmeniz çok yüksek bir ihtimaldir örnek olarak 20 soru verir ve 10 tanesi çıkacak der. ( bazılari ibnelik yapabilir dikkatli olun ! )
  • Geriye kalan boş zamanınızı hep YGS ve LYS çalışarak değerlendirin.
Meslek lisesi okuyan bir insanın sınıf geçme derdi yoktur. her dönem çıkacak olan sorulara çalışıp dönem sonu taktir getirmesi yüksek ihtimaldir. geriye kalan boş zamanınızı mutlaka YGS ve LYS çalışacak geçirmenizi söylüyorum. çünkü bu sizin okuldaki yaptığınız sınavlara benzemeyecektir. ve hiçbir avantajınız olmayacak.

2 - ) Meslek Liseleri Nasıl Staj Yeri Seçmeli

diğer bir artısı daha son dönem staj yapıp hem bilgi birikim meslek öğrenme hemde para kazanırsınız bu da diğer lise türlerine göre daha avantajlıdır. staj yerini seçerken sürekli yatmak bir iş öğrenmek istemiyorsanız devlet daireleri sizin için ideal yerlerdir. gidin devlet dairelerine hiç zorlanmadan stajınızı yapın ve paranızı alın. örneğin ben İETT staj yaptım çok rahattı kimsenin bizden bir beklentisi yoktu. maaş günü gelince kartımdan gidip paramı çekiyordum. ama sürekli yattım. sizin düşmeyeceğiniz hata burdada staj yerindede YGS ve LYS çalışmanız. hem çevre tarafından iyi karşılaşırsınız hemde kendinizin geleceğini sağlamlaştırırsınız. ama ben bir iş öğrenmek istiyorum ygs lys zaten yeteri kadar çalıştım son dönem kasmaya gerek yok kafam dinlensin biraz diyenlere tavsiyem devlet dairelerine gitmeyin. hiçbir şey öğrenemezsiniz. özel sektörleri tercih edin. hem paranız biraz fazla olur hemde orada kalma şansınız dahada artar. üniversiteye giderkende orada çalışabilirsiniz.

3 - ) Stajyer Kendini Ezdirmemelisin !

Evet bu sık karşılaşılan bir durum özellikle devlet dairesinde çalışıyorsanız adam sizden çay getirmenizi isteyebilir benim başıma çok geldi ama çözmüştüm problemimi sorun çıkmadı daha sonra sizde kendinizi ezdirmeyin gidin şefinizle konuşun. durumu anlatın hakkınızı arayın deyin beni buraya çaycı olarak mı aldınız yoksa stajyer olarak mı ?  şefinizin size kalkıp seni buraya gizli çaycı olarak aldık !  çayları getir ! diyecek hali yok. sonuçta siz haklısınız. bu durum çok canınızı sıkmaya başlarsa gönül rahatlığıyla staj yerinizi değiştirebilirsiniz.

4 - ) Staj Yerim Beklediğim Gibi Çıkmadı ! Ne Yapacağım ?

Evet stajınız beklediğiniz gibi çıkmayabilir bunu kolayca değiştirebilirsiniz. korkmanıza hiç gerek yok okulda rehber öğretmeninize söylemeniz yeterli daha sonra  bulduğunuz staj yerine gidebilirsiniz. ve staj yeri bulma derdinizde yok zaten okul size bulmak zorunda :) sizde kendiniz bulabilirsiniz. ben kendim bulmuştum. internet üzerinden başvuru yapıp mülakata gitmiştim ve kazanmıştım.

5 - ) Son ve Sağlam Tavsiyelerim

Gittiğiniz ve çalıştığınız ortamda sağlam abiler ya da ablalar edinin bu çok önemlidir. bizim çalıştığımız yerde biz edinmiştik bile hemen ortam güzeldi. ve en önemli tavsiyem ise stajınızı okulda hangi bölümü okuyorsanız gidip o bölümle alakalı yerde yapın. bilişim okuyan bir insan gidipte internet cafe'de staj yapmasın mesela. çok yanlıştır.

Evet size aklıma gelen bilgilerimi aktardım. umarım yararlı olmuştur. umarım okuduğunuz bölümle ilgili bir staj yeri bulur ya da okula buldurursunuz. :) güzel güzel stajınızı yaparsınız.. aklıma gelen olursa tecrübem yazıya daha sonraları ekleyeceğim. şimdilik hoşçakalın !

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce Altyazılı Film ve Dizi İzleme Siteleri

Bu yazımda sizlere ingilizce altyazılı dizi siteleri ya da ingilizce altyazı film sitelerini'nin listesini vericem ingilizcenizi geliştirmek için en iyi yollardan biri şüphesiz ki film izlemektir. bir süre sonra olayları küçükten anlamaya başlarsınız. kendinizi geliştirirsiniz ki buna şahit oldum kendimden biliyorum... lafı uzatmadan bulduğum ingilizce altyazı dizi film izleme sitelerini vereyim.
1 - ) Voscreen bunu zaten bir önceki yazım olan ingilizce nasıl geliştirilir ? adlı makalemde vermiştim. ama bu listede olmasını istedim çok yarayışlı bir sitedir. filmlerden veya dizilerden sizlere kesitler sunarak tahmin etminizi bilmenizi sağlar. deneyip öğrenmek için siteye giriş yapabilirsiniz. 2 - )  Ororo.tv Gerçekten google'da baktıgınız zaman en iyi sonuç Ororo.tv'den öğrenmekten geçiyor filmlerin çoğunu ingilizce altyazılı izleyebileceğiniz bir site ve zaten slogan'ıda Tv programlarını ve filmleri izleyerek ingilizce öğrenin. gerçekten ingilizce öğrenmek için en iyi…

En İyi Film İzleme Siteleri

bir çok film izlemişimdir. peki bu filmleri hangi siteden izledim ? hangilerini kullanıyorum en hızlı filmi hangi site atıyor hepsini size püf noktalarıyla yazımda anlatıcam. ve en iyi film izleme sitelerinin listesini oluşturacağım.
1 - ) FilmiFullizle.com filmifullizle.com domaini banlanınca filmifullizle.org geçti sitenin sahibi bilgin diye bir arkadaş sanırsam çok tanımıyorum ama çok film izlediğim bir siteydi. neden siteydi dedim çünkü artık yavaş film atmaya başladı yeni çıkan filmleri bulamıyorsunuz hemen bu sitede fakat önceden hızlıydı. bu sitenin belli bir kalitesi var onu korumakta halen doyasıya film izleyebilirsiniz. öyle sağda solda çok fazla reklam yok sade güzel bir temasıda var. güzel güzel izleyebilirsiniz. 2 - ) Filmakinesi.org Şuan filmleri bu siteden izliyorum nedeni ise filmleri hızlı atması hemde çok hızlı yükselmesi bu sitenin önceden piyasada yoktu yeni sayılır.. ama çok hızlı bir gidişat yakaladı. hızlı filmler atarak en çok film izlenen site haline geldi di…

0xc00000e9 Beklenmeyen güç hatası çözümü

0xc00000e9 An Unexpected I/O error has occured ( beklenmeyen güç hatası oluştu. ) bu hatayı laptop'umda aldım nedeni ise çok basit laptobu evde bataryayı çıkararak kullanıyorum haliyle benden başkası pcme oturunca gitmiş fişden laptopu çekmiş kapanmadan sonra bu hatayı almaya devam ettim. ama kesin çözümü çok basittir. bunun için farklı farklı yollar var hepsini bu yazıda topladım. ilk önce kendi çözdügüm methodla başlayalım.
1 - ) Method
Ben bu yöntemle çözdüm direk işletim sisteminize göre format cdnizi hazırlayın yada flashla bootable edin bir şekilde format ekranına girin örnek olarak benim pc win7 kullanıyorum diğer işletim sistemlerindede hemen hemen aynıdır. sol aşağıdaki bilgisayarınızı onarın yazısına tıklayıp yönergeleri izleyin eğer bir yedeğiniz varsa isterseniz yedeğinizi kurarsınız ama direk onar diyerekte pcnizi kurtarabilirsiniz. 100% çözüm yöntemidir. 2 - ) Method
Bilgisayarınızın bios ayarlarına girin. eğer girmeyi bilmiyorsanız internetten bios tuşunuzu ögrenip …