Ana içeriğe atla

Biwebal.com - Yeni Nesil Freelancerlar

Yeni nesil freelancer topluluğu biwebal.com artık yayında. sizde web sitenizi yaptırmak için girebilir ucuz web sitesi ve kaliteli web sitesi yaptırabilirsiniz.

Biwebal Hakkında2010 yılında web tasarım dünyasına adımını atmış olan Biwebal ekibimiz özgün ve yaratıcı çözüm fırsatları ile sektör alanında yerini alır. 3 yıldır üretmiş olduğumuz tasarım projeleri sayesinde tecrübe sahibiyiz. Oluşumumuz güncel son teknolojik olanakları aktif bir şekilde takip ederek çeşitli taleplerinize cevap veren tercih durağınız haline gelir. Aldığı projeler üzerinde hassas bir şekilde çalışan Biwebal ekip arkadaşları e-ticaret ve kurumsal platformların sahip olduğu tüm avantajları dikkate alarak web site tasarımlarını şekillendirir.
HİZMETLERİWeb site tasarımıAdwords ReklamcılıkSeoKurumsal Web SitesiE-Ticaret SitesiKişisel Web Sitesibiwebal.com sayesinde yukardaki hizmetlerden faydalanabilir sitenizi 299'TL den başlayan fiyatlarla yaptırabilirsiniz. kısa süreliğine fiyatlarımız indirimde olacaktır.…

Neden Developer Olmak İstiyorum ?

developer

Bu yazımda içimi dökücem galiba.. zaten amaçta o değil midir ? blog açarsın ve bazen kendi hakkında saçma sapan yazılar yazarsın. ama insanlar seni sen olduğun için takip ediyordur bir başkası olduğun için değil. bu gün sizlere Neden devoloper olmak istediğimi yazacağım. konudan sapabilir sonuçta içimi dökücem.. saparsada kusura bakmayın.. şimdiden hatamız varsa affola. haydi başlayalım.

1 - ) Hayallerime Giden Yol Yazılımcı Olmaktan Geçiyorsa ?

Evet benim hayalimde en iyi developer'lardan biri olmak ve düşündüğüm projeleri geliştirdiğim projeleri yazmak. en büyük hayallerimden biri. hatta bunu o kadar benimsedim ki okul okumaktan daha önemli hale geldi benim için ne yazikki ülkemizde okul okunarak developer olmak çok zor. bu yüzden derslerime pek çalışmadım sadece sınav günü geldiği zaman sınavlarıma çalıştım ve geçtim. benim için yeterli olanı yaptım sadece...

Şimdi herkes bana kıza bilir "okul okumak kötü bir şey değil ki, okumayıpta baban gibi eşşek olacağına çalış bir iş sahibi ol memur ol " bu lafları o kadar çok duydum ki çevremde herzaman kulağımda yankılanır. biri bana nasihat vermeye kalkınca bende otomatikmen halıdaki desenleri saymaya devam ederim.. aslında bu bir nevi karşıdakini dinlememeye çalışma yöntemlerinden biridir. babanız ya da dedeniz sizi önünüze oturtur ve nasihat vermeye başlar bu sözleri o kadar çok dinlemişsinizdir ki bunalım gelir ülkeyi terketmek istersiniz. ya da benim yaptıgım gibi halıya bakar desenleri sayar babanızın ya da dedenizin artık kim nasihat veriyorsa bitirmesini beklersiniz ve tamam dersiniz. 

Ama olay bunlada kalmaz çünkü okumanızı isterler illa devlet memuru olmanızı ya da avukat "benim olum okuyup adam olacak" fikrine o kadar kafayı takmışlardır ki sizi kalıptan kalıba sokarlar sizin zindanda yaşatıyormuş hissi verirler. şimdi diyeceksiniz ki sen bunları neden anlatıyorsun ? şimdi oraya geleceğim.. bende bunları yaşadığım için kendimi hep zindanda gibi kısıtlı hissettiğim için sürekli aynı kelimeler, sürekli aynı nasihatlar duyduğum için gerçek hayattan çok sanal hayatı daha fazla sevdim. nedeni ise sanal'ın beni kısıtlamaması kuralları olmamasıdır. gerçek hayatta herkes eşitken herkesin yapabileceği sınırlıyken bir yere kadar ilerleyebildiklerini gördüm.
ama sanal hayatın kuralları yoktur ! kuralları sizler belirlersiniz ! bunları nasıl yapacağınız sizin elinizdedir. örneğin kod yazarak, grafikerlik yaparak sınırları aşmanız mümkündür. gerçek hayattada mümkündür. yani sanalda beni ben yapan şeyleri liste haline getirecek olursam
  1. Kuralsız olmam, kendi dünyamın kralıyım.
  2. Gerçek hayatta yapabileceklerimin sınırı, Sanal hayatta aşmam.
  3. İnsanların yapamazsın dedikleri şeyi yapabilmen.
sanırım listede 1,2 deki yazan şeylere yukardaki paragraflarda değindim. şimdi ise listenin 3. sırasındakini biraz açalım.

2 - ) İnsanların Yapamazsın Dedikleri Şeyi Yapmak

Çok büyük bir zevk.. bu zevkin tarifi yok en haz aldığım şeylerden birisidir. insanların yapamazsın dedikleri şeyi yaptıktan sonra o insanın suratını görmek. şimdi bunu kötü olarak algıyabilirsiniz. ama bunu biraz daha açacak olursam bana hak vereceksinizdir. diyelim ki siz çok iyi bir developersiniz ve sanalda yapabileceklerinizin sınırı yok. ama bir rakip developeriniz ise sizinle sürekli dalga geçmekte ve "şunu yapamazsın hayatta onu yapabilmen için sanalın kralı olman lazım.olum" işte bu arkadaş daha developerin ne demek olduğunu anlayamamış daha pişmemiş elemandır. sanalda sınır yoktur kendi sınırını kendin çizersin. of ne güzel söz oldu öyle. bunu makalemin sonuna ekliycem. güzelmiş :D herneyse.. sonra o rakip developerin yanına gidersiniz. onun yapamazsın dediği şeyi siz çoktan yapmışsınızdır. ve onu o rakibin gözüne sokup. onun suratının halini görürsünüz. emin olun sanalda hiç bir şey imkansız değildir. bunu en iyi bilenlerden biriyim.

3 - ) Muazzam bir Dünya Yaratmak

Aslında sanal dünyadan daha büyük ama şu yönden bakarsanız. daha öncede dediğim gibi sanalda yapabilecekleriniz sınırı yok. sınırı kendiniz çizersiniz kuralı kendiniz koyarsınız. bunu yaptıgınız taktirde 7 milyar insandan uzaklaştıgınızı hatta kendi sınırınızın sınırına çıktıgınızı göreceksiniz. zaten başarılı insanların ortak özelliği de bu değil midir ? diğerlerinden farklı olmak ? çalışması azim etmesi ve başarması sizi diğerlerinden ayıran özellikler. bir defa şunu asla unutmayın siz başarısız değilsiniz. sadece varoluşunuzun nedenini yerine getiremiyorsunuz. işte bunu bulmanız lazım bence benim varoluş nedenim yazılımcı olmak olabilir mi ?, deneyip göreceğiz her şey denemekten geçiyor başarana kadar denemelisiniz. 

Sözlerimi bitirirken.. ne yazmışım lan öyle dedim bunlar benden mi çıktı ? şimdi.. içimde birikmiş galiba. yazdıklarımıda pek okumadım ama böyle yazılar yazmayı seviyorum ara sıra insanın içini dökebilecegi bir blogu olmalı bence. üstteki paragraflardada dedigim gibi sözümüde yazımın sonuna ekleyip yazımını sonlandırıyorum.

"Sanalda sınır yoktur kendi sınırını kendin çizersin." - Emre Çelik

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce Altyazılı Film ve Dizi İzleme Siteleri

Bu yazımda sizlere ingilizce altyazılı dizi siteleri ya da ingilizce altyazı film sitelerini'nin listesini vericem ingilizcenizi geliştirmek için en iyi yollardan biri şüphesiz ki film izlemektir. bir süre sonra olayları küçükten anlamaya başlarsınız. kendinizi geliştirirsiniz ki buna şahit oldum kendimden biliyorum... lafı uzatmadan bulduğum ingilizce altyazı dizi film izleme sitelerini vereyim.
1 - ) Voscreen bunu zaten bir önceki yazım olan ingilizce nasıl geliştirilir ? adlı makalemde vermiştim. ama bu listede olmasını istedim çok yarayışlı bir sitedir. filmlerden veya dizilerden sizlere kesitler sunarak tahmin etminizi bilmenizi sağlar. deneyip öğrenmek için siteye giriş yapabilirsiniz. 2 - )  Ororo.tv Gerçekten google'da baktıgınız zaman en iyi sonuç Ororo.tv'den öğrenmekten geçiyor filmlerin çoğunu ingilizce altyazılı izleyebileceğiniz bir site ve zaten slogan'ıda Tv programlarını ve filmleri izleyerek ingilizce öğrenin. gerçekten ingilizce öğrenmek için en iyi…

En İyi Film İzleme Siteleri

bir çok film izlemişimdir. peki bu filmleri hangi siteden izledim ? hangilerini kullanıyorum en hızlı filmi hangi site atıyor hepsini size püf noktalarıyla yazımda anlatıcam. ve en iyi film izleme sitelerinin listesini oluşturacağım.
1 - ) FilmiFullizle.com filmifullizle.com domaini banlanınca filmifullizle.org geçti sitenin sahibi bilgin diye bir arkadaş sanırsam çok tanımıyorum ama çok film izlediğim bir siteydi. neden siteydi dedim çünkü artık yavaş film atmaya başladı yeni çıkan filmleri bulamıyorsunuz hemen bu sitede fakat önceden hızlıydı. bu sitenin belli bir kalitesi var onu korumakta halen doyasıya film izleyebilirsiniz. öyle sağda solda çok fazla reklam yok sade güzel bir temasıda var. güzel güzel izleyebilirsiniz. 2 - ) Filmakinesi.org Şuan filmleri bu siteden izliyorum nedeni ise filmleri hızlı atması hemde çok hızlı yükselmesi bu sitenin önceden piyasada yoktu yeni sayılır.. ama çok hızlı bir gidişat yakaladı. hızlı filmler atarak en çok film izlenen site haline geldi di…

0xc00000e9 Beklenmeyen güç hatası çözümü

0xc00000e9 An Unexpected I/O error has occured ( beklenmeyen güç hatası oluştu. ) bu hatayı laptop'umda aldım nedeni ise çok basit laptobu evde bataryayı çıkararak kullanıyorum haliyle benden başkası pcme oturunca gitmiş fişden laptopu çekmiş kapanmadan sonra bu hatayı almaya devam ettim. ama kesin çözümü çok basittir. bunun için farklı farklı yollar var hepsini bu yazıda topladım. ilk önce kendi çözdügüm methodla başlayalım.
1 - ) Method
Ben bu yöntemle çözdüm direk işletim sisteminize göre format cdnizi hazırlayın yada flashla bootable edin bir şekilde format ekranına girin örnek olarak benim pc win7 kullanıyorum diğer işletim sistemlerindede hemen hemen aynıdır. sol aşağıdaki bilgisayarınızı onarın yazısına tıklayıp yönergeleri izleyin eğer bir yedeğiniz varsa isterseniz yedeğinizi kurarsınız ama direk onar diyerekte pcnizi kurtarabilirsiniz. 100% çözüm yöntemidir. 2 - ) Method
Bilgisayarınızın bios ayarlarına girin. eğer girmeyi bilmiyorsanız internetten bios tuşunuzu ögrenip …