Ana içeriğe atla

Biwebal.com - Yeni Nesil Freelancerlar

Yeni nesil freelancer topluluğu biwebal.com artık yayında. sizde web sitenizi yaptırmak için girebilir ucuz web sitesi ve kaliteli web sitesi yaptırabilirsiniz.

Biwebal Hakkında2010 yılında web tasarım dünyasına adımını atmış olan Biwebal ekibimiz özgün ve yaratıcı çözüm fırsatları ile sektör alanında yerini alır. 3 yıldır üretmiş olduğumuz tasarım projeleri sayesinde tecrübe sahibiyiz. Oluşumumuz güncel son teknolojik olanakları aktif bir şekilde takip ederek çeşitli taleplerinize cevap veren tercih durağınız haline gelir. Aldığı projeler üzerinde hassas bir şekilde çalışan Biwebal ekip arkadaşları e-ticaret ve kurumsal platformların sahip olduğu tüm avantajları dikkate alarak web site tasarımlarını şekillendirir.
HİZMETLERİWeb site tasarımıAdwords ReklamcılıkSeoKurumsal Web SitesiE-Ticaret SitesiKişisel Web Sitesibiwebal.com sayesinde yukardaki hizmetlerden faydalanabilir sitenizi 299'TL den başlayan fiyatlarla yaptırabilirsiniz. kısa süreliğine fiyatlarımız indirimde olacaktır.…

İngilizce Nasıl Geliştirilir ?

Merhabalar, bugün sizlere kendi ingilizcemi nasıl intermediate seviye getirdiğimi anlatacağım. ingilizce öğrenirken hangi kaynaklardan yararlandım ? hangi siteleri kullandım ? hangi videoları izledim hepsini bu başlık altında toplayacağım makalemde ingilizceyi hiç bilmeyenler, orta seviye bilenler ve daha fazla geliştirmek isteyenler için ideal bir yazı olacaktır.

Hiç İngilizce Bilmiyorum Nasıl Öğrenebilirim ?

Hiç ingilizce bilmiyorum diyenler için; tavsiyelerim şunlar olacaktır. dolasıyla hepimiz 8 sene ingilizce eğitimi görüp hiçbir şey  öğrenemiyoruz. çünkü her sene aynı şeyleri öğrettikleri için hep aynı kalıpları öğrettikleri için okulun verdiği eğitimi pek faydalı bulmuyorum. hiç ingilizce bilmeyen kardeşlerime benim tavsiyem ise kelime ezberlemeleri olacaktır. ingilizce kelimeleri ezberleyerek en azından karşı tarafın ne dediğini az çok anlayabilirsiniz. bu yüzden hiç ingilizce bilmeyenler grammer yani kalıplar kurallar yerine kelime öğrenmeleri daha iyidir. peki kelimeyi hangi araçları kullanarak öğrenebiliriz ? hangi kaynaklardan faydalanabilirim diyenlere Duolingo ve Lingualeo olacaktır.

Duolingo

duolingo ingilizce ağacı
duolingo ingilizce ağacı
Hiç ingilizce bilmeyenler ve ingilizcelerini geliştirmek isteyenler için vazgeçilmez bir kaynaktır. kendisi. bir sürü özellikleri bulunmakta ve benim en sevdiğim özellikleri Günlük Hedef Ayarı bu ayar sayesinde günde kaç tekrar yapmanız gerektiğini ayarlayabiliyoruzsunuz. ayarlar şu şekilde ;
 • Temel
 • Rahat
 • Orta
 • Ciddi
 • Çılğın
İngilizce hiç bilmeyenler günlük hedef ayarını temel yapıp ilerleyebilirler 10 günde 1 seviye atlatabilirlerse daha iyi olacağını düşünüyorum. 10 gün sonra rahat seviyeye gelin sonra orta seviye sonra ciddi sonra çılğın. yani bir nevi iş yükünüzü en azından en çoğa çıkartmış olacaksınız. duolingo sayesinde hem yeni kelimeler hemde grammer dil bilgisi öğrenebilirsiniz. programın sevdiğim diğer bir yanı ise İngilizce Akıcılığı yüzdesidir yani ingilizcede ne kadar ilerlediğinizi görmenize yarar sağlar.

ingilizce akıcılığı
İngilizce Akıcılığı
gördüğünüz gibi hiç girmediğim için benim 51% den 45% kadar düşmüş. diğer bir sevdiğim özelliğide seri özelliğidir yani arka arkaya girdiğiniz her gün için 1 seri kazanırsınız. buda sizin ne kadar ilerlediğinizi ne kadar programı kullandığınızı gösterir ben en fazla 106 felan yapabilmiştim öyle hatırlıyorum. yalnız girmediğiniz bir gün bile olursa seri bozulabilir. ama işim çıkarsa nasıl gireceğim diyenler için bunuda duolingo düşünmüş her gün girdiğiniz için size lingotlar verir bu lingotları kullanarak Lingot dükkanından ;
 • Seri Dondurma
 • İkiye Katla
 • Zamanlı Alıştırma
özelliklerini alabilirsiniz. yani giremeyeceğiniz gün için seri dondurma alırsanız o gün seriniz bozulmayacaktır. diğer sevdiğim özellikleri ise linkedin profiline dil deneyimlerinizi ekleyebilirmeniz. ya da dil düzeyinizi belgeyebilmenizdir. yalnız belge almak ücretlidir arkadaşlar belli bir ücret karşılığında belge alabiliyorsunuz. Liderlik sıralaması denen bir özelligi daha var bu özellik sayesinde ingilizce çalışan arkadaşlarınızı ekleyebilir onlarla rekabet edebilirsiniz. buda sizin azminizi arttırır. yalnız programa hergün girip kendinizi geliştirmeniz lazım yoksa ilerleyemezsiniz. yeteri kadar tekrar yapmadığınız zaman kelime ağacınız kırmızya dönmeye başlayacaktır. bu yüzden sürekli tekrar yaparak onları altın renginde tutmanız gerekmekte. bayağı sabır isteyen bir süreçtir. ama ingilizcenizi geliştirmek için en iyi araçlardan biridir.

Duolingo Kullanımından Sonra Gospeaky 

gospeaky
gospeaky
Evet Duolingo kullandınız ve temeli aldınız sıra öğrendiğiniz kelimeleri deneme aşamasına geldi Go Speaky sayesinde yabancı arkadaşlar bulup konuşabilirsiniz. benim çok yaptığım bir şeydir. o kadar güzel bir platform ki sağlam deneyimler edinebilirsiniz. Gmail adresinizle ya da facebook adresinizle kayıt olabilirsiniz. dünyanın her yerinden insanlarla sizin ingilizce konuşmanızı yada başka bir dil konuşmanızı sağlayabilen bir platformdur. ben ilk arkadaşımı burada edinmiştim Adı Camilio idi ve yaklaşık olarak 4-5 dili ana dili gibi konuşabiliyor. toplamda 14 dil felan biliyor ama diğerlerinde orta seviyeydi. kendisi tercümandı ve şililiydi. halen konuşuyoruz. evet gelelim Go speaky'nin özelliklerine öncelikle sohbet  ederken karşı taraf sizin yanlış yazdığınız bir şeyi düzeltebilir. 

böylelikle siz yanlış yazıp yazmadığınızı anlayabilirsiniz. bu özelliğini çok seviyorum. puanlama sistemi ise şöyle sitede ne kadar çok insanlarla konuşursanız. ya da profil bilgilerinizi tamamen doldurursanız level atlıyorsunuz. böyle gereklilikleri yerine getirerek levelinizi yükseltebilirsiniz. benim levelim 25 şuan 19 arkadaşım var. arkadaşlarımın çoğu brazilyalı yada ispanyol hepside bayan :D en sevdiğim yanlarından biride aramaları filtreleyip sadece bayanlarla ingilizce konuşabilmeniz :)

Gospeaky ' den Sonra Vooscreen ve İngilizce Filmler

voscreen
voscreen
Evet Duolingo ve Gospeaky kullandınız. şuan gelişim aşamasındasınız ve yani orta seviyenin biraz üstüne çıktınız. dolasıyla farklı şeyler yapmanız gerekmekte. bu yüzden ingilizceye kulak aşinalığı kazandırmak için Voscreen kullanabilirsiniz. çeşitli dizilerden filmlerden size ingilizce kesitler sunarak konuşulan kelimeyi bulmanızı sağlar. bir nevi film çevirmiş gibi hissedersiniz kendinizi çok eğlencelidir. en sevdiğim özelliği kısa ve anlaşılır filmlerden kesitler olması. çok film izleyen birisi olduğum için izlediğim filmlerden gelen kesitler olunca daha iyi anlıyorum. kesinlikle kullanmanız gerekmekte bu siteyi.

Vooscreen de kullandınız ve sadece ingilizce filmler izleyin arkadaşlar bu size ağır gelecektir. ama kulak aşinalığı kazanırsınız. filmlerdeki kelimeleri anlamaya çalışın. kelimeleri not edin çevirmeye çalışın çok yararlıdır. bu size ağır geldiyse türkçe altyazı olarak izleyebilirsiniz. daha sonra ingilizce olması kaydıyla tabiki...

Son Olarak Trt İngilizce Videoları ve Rosetta Stone

trt'nin verdiği ingilizce videoları harikadır. tam dizi tadında ve ingilizce altyazılı şekilde size sunar. bunu kesinlikle izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. toplamda 4.dönem videolar var ve hızlı konuşmuyorlar gayet anlaşılır şekilde konuşuyorlar. bu videoları izleyerekte ingilizce düzeyinizi arttırabilirsiniz. Rosetta stone eğitim setini duymuşsunuz büyük ihtimalle herkes beğenmez nedenini söyliyim size çünkü çok sıkıcı gelir insanlara o kadar ayrıntıya iner ki resmen mala öğretir gibi ingilizce öğretir. ama eğitim seti çok faydalıdır. ben kullanıyorum ama çok sıkılıyorum. rosetta stone kullanmasanızda olur. ama ben girip tekrar yapıyorum yinede..

Özet Geçip Toparlayalım...

benim ingilizce için yaptıklarım tamamen bu listededir. sizde kendinize biraz vakit ayırarak ingilizcenizi geliştirip ana diliniz gibi konuşabilirsiniz.
 1. LinguaLeo Kullanarak İngilizce Kelimeler Öğrendim.
 2. Duolingo Kullanarak Kelime Ağacını Bitirdim.
 3. Gospeaky Kullanarak Anladıklarımı Pekiştirdim.
 4. Voscreen ve İngilizce filmler izleyerek ingilizce seviyemi ilerlettim.
 5. Trt ingilizce videoları ve Rosetta Stone ile tekrar yaptım.
Not: hepsini bir anda kullanmaya kalkmayın arkadaşlar. birinde kendinizi geliştirip diğer siteye geçin. yoksa kafanız karışacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce Altyazılı Film ve Dizi İzleme Siteleri

Bu yazımda sizlere ingilizce altyazılı dizi siteleri ya da ingilizce altyazı film sitelerini'nin listesini vericem ingilizcenizi geliştirmek için en iyi yollardan biri şüphesiz ki film izlemektir. bir süre sonra olayları küçükten anlamaya başlarsınız. kendinizi geliştirirsiniz ki buna şahit oldum kendimden biliyorum... lafı uzatmadan bulduğum ingilizce altyazı dizi film izleme sitelerini vereyim.
1 - ) Voscreen bunu zaten bir önceki yazım olan ingilizce nasıl geliştirilir ? adlı makalemde vermiştim. ama bu listede olmasını istedim çok yarayışlı bir sitedir. filmlerden veya dizilerden sizlere kesitler sunarak tahmin etminizi bilmenizi sağlar. deneyip öğrenmek için siteye giriş yapabilirsiniz. 2 - )  Ororo.tv Gerçekten google'da baktıgınız zaman en iyi sonuç Ororo.tv'den öğrenmekten geçiyor filmlerin çoğunu ingilizce altyazılı izleyebileceğiniz bir site ve zaten slogan'ıda Tv programlarını ve filmleri izleyerek ingilizce öğrenin. gerçekten ingilizce öğrenmek için en iyi…

Kim Milyoner Olmak İster ? Hakkında Herşey

Merhabalar,hepimiz bir kere de olsa kim milyoner olmak ister adlı yarışmaya katılmak istemişizdir. bende bunun üzerine size nasıl katılacağınızı nasıl sonuçları öğreneceginizi anlatacagım herşeyi anlatmadan kim milyoner olmak ister neymiş bir öğrenelim...
Kim Milyoner Olmak İster Nedir ?Kim milyoner olmak ister 2011'den beri atv'de yayınlanan yarışma programıdır. selçuk yöntem tarafından sunulmaktadır. bir sürede olsa kenan ışık'da sunuculuk yaptı. sağlık sorunları nedeniyle programı bırakmak zorunda kaldı.  yarışmanın kurallarına gelecek olursak toplamda 12 soru var 2.soruda 1000 TL 7.soruda ise 15000TL baraj soruları bulunmakta eğer yarışmayı kaybederseniz geçtiginiz en sondaki baraja düşersiniz. ayrıca size sunulan 4 joker hakkı bulunmakta joker hakları telefon,yarı yarıya,seyirciye sorma,çift yanıt'dır. çok fazla açıklamadım zaten hepimiz biliyoruz  sadece yüzeysel olarak geçtim Kim Milyoner Olmak İster Nasıl Başvurulur ?Kim milyoner olmak ister programına başvurm…

Eskiden Hepimizin Kullandığı Programlar

Maziyi hatırladım şimdi önceden herkesin kullandığı bilgisayar programları vardır. bunları yazmak istedim.. sizde aşağıya kullandıklarını yorum olarak bırakabilirseniz yazıma ekleyebilirim haydi başlayalım...
1 - ) Messenger
Hepimizin kullandığı programların başında geliyor... az kız düşürmedik bu program sayesinde şimdiyse yerini skype bıraktı. görüntülü konuşmayı ilk bu programla yapmıştım sanırım annemler gelir açta bir akrabaları görelim derdi hey gidi günler hey ! tabi gelişen sosyal medya sitelerinin sayesinde artık chat yazılımları pek fazla kullanılmıyor eskisi gibi.. 2 - ) Winamp
Şu görüntüye endama bak ! az müzik dinlemedik bunla hatta messenger dinliyorum özelligini açardık millete gösterebilmek için..  herkesin kullandığı programların başında geldigine eminim. sürekli görüntüsünü değiştirip değiştirip dururdum. çok güzel programdı be :) şimdiyse yerini galiba youtube kaptı herkes youtube'dan müzik dinliyor..  3 - ) LimeWire
Müzik indirme programı Limewire ne müzikler i…